301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 00:12
 
Mustafa Kemal Ortaokulu Satranç Takımı Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı
Kastamonu ilinde mücadele eden Düzce Mustafa Kemal Ortaokulu Satranç Takımı okul sporları Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar
SPOR Haberi
Mustafa Kemal Ortaokulu Satranç Takımı Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı

Spor Genel Müdür Müdürlüğü tarafından Türkiye Satranç Federasyonu ve ana sponsoru Türkiye İş Bankası’nın katkılarıyla düzenlenen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği grup yarışmaları sona erdi.

81 ilde tamamlanan mahalli yarışmaların ardından 09-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında Adıyaman, Denizli, Giresun, Kastamonu, Kırıkkale, Mersin, Muş ve Yalova’da gerçekleşen grup yarışmalarında toplam 249 takım ve 1311 sporcu Türkiye Birinciliği yarışında yer alabilmek için yarıştı.

Büyük bir heyecana sahne olan grup yarışmaları yıldız kızlar, yıldız genel, genç kızlar ve gençler genel olmak üzere 4 kategoride gerçekleşirken, genel kategoride ilk 4, kızlar kategorisinde ise ilk 3 sırayı elde eden toplam 112 takım 09-13 Haziran 2019 tarihleri arasında Karaman’da gerçekleştirilecek Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği finalinde mücadele etmeye hak kazandılar.

 

Kastamonu ilinde mücadele eden Düzce Mustafa Kemal Ortaokulu Satranç Takımı okul sporları Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar. Düzce’yi, Karaman’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek 09-12 Mayıs tarihleri arasında Kastamonu'da yapılan bölge finallerinde ikinci olan Mustafa Kemal İlkokulu satranç takımı, Karaman'da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nda Düzce’yi en iyi şekilde temsil edecek

Burak Enes ÇELİK, Mücahit Can YILMAZ, MElih YAZICI ve Bilal AYDIN´dan oluşan okul takımımızı Haber380 olarak tebrik ediyor ve kendilerine finalde başarılar diliyoruz.

Kastamonu ilinde yapılan  yarışmalarda 30 ilden 30 takımın yer aldığı bu önemli organizasyonda yaklaşık 200 sporcu mücadele etti.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Mustafa, Kemal, Ortaokulu, Satranç, Takımı, Türkiye, finallerine, katılmaya, hak, kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı