Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 10:31
 
O LİSE BİNASI YIKILIYOR
Düzce Valiliği kararıyla, Akçakoca Süha Güven Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Binasının Yıkımına Başlandı.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
O LİSE BİNASI YIKILIYOR

Düzce Valiliği kararıyla, Akçakoca Süha Güven Mesleki Teknik Anadolu  Lisesi Binasının Yıkımına Başlandı.
1999 depreminde hasar gören ardından  güçlendirme yapılarak eğitime devam edilen ancak zamanla yapılan testlerde zemin etüdünde de olumsuzluk görülen binanın yıkımına başlandı.

2007 deprem yönetmeliği kriterlerine uymayan ve 2 yıl önce boşaltılan  Turizm meslek lisesi binası ekiplerce yıkılıyor.  Yıkım ekiplerinin çalışmaya başladığı binanın arsasını Kenan Güven ailesinin bağışladığı ve Akçakocalı  hayırseverlerin katkılarıyla yapılan  binanın yıkımından sonra yine bir eğitim kurumunun yapılacağı öğrenildi.

Düzce Valiliğinin yıkım kararının ardından dün akşam saatlerinde başlayan yıkım işleminin bugün sona ereceği tahmin ediliyor.

Yıkılan binanın yerine yapılacak olan binanın TOBB tarafından yapılması bekleniyor. 
Bilindiği üzere, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Akçakoca’yı ziyaret ettiği günlerde ilçeye bir okul yapma sözü vermişti. Yıkılan binanın olduğu yere yeni okul binasının TOBB tarafından yapılması bekleniyor.

Yıkılan bina yerine yapılacak olan yeni okul binasına ise Nene Hatun MTA Lisesi’nin taşınması bekleniyor. Kız Meslek lisesinin bulunduğu mevcut binanın ise o bölgede eksikliği hissedilen bir ilkokula dönüştürülmesi bekleniyor.

Tuncay Top

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: O, LİSE, BİNASI, YIKILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı