301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 02:16
 
ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ VERİLDİ
Akçakoca İlçe merkezine bağlı ilkokullarda düzenlenen etkinlikte,Akçakoca Hamiyet Sevil Ortaokulu minik öğrencilere trafik kuralları ve trafikte uyulması gereken davranışlarla ilgili eğitim verildi.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ VERİLDİ

 

 Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası nedeniyle trafik polisleri, Akçakoca Hamiyet Sevil Ortaokulu öğrencilerine bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimi verdi. 

 Akçakoca İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği polisleri tarafından düzenlenen eğitimde, Akçakoca Hamiyet Sevil Ortaokulu Öğrencilerine yaya ve sürücülerin kavşaklarda alması gereken önlemler ve kavşakta bulunan trafik ışıklarının hangi anlama geldiği anlatıldı. Akçakoca Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliğinde görevli Emre Demircioğlu sinevizyon gösterisi eşliğinde öğrencilere keyifli bir trafik bilinci eğitimi verdiler. Trafikte en önemli etkenin karşıdakine saygı olduğuna dikkat çeken trafik polisi Emre Demircioğlu, ilk ve ortaokulu öğrencilerine sunum şeklinde gerçekleşen bilgilendirme çalışmasında trafikte karşıdan karşıya geçme, trafik işaretleri, alt ve üst geçitleri kullanma, araç kullanırken dikkat edilmesi gereken konuları anlattı. Sunumda akılda rahatça kalabilecek görsel anlatımlara ağırlık verilirken, oldukça keyifli geçen eğitim sırasında trafik polisleri minik öğrencilerin tüm sorularına yanıt verdi. Teorik eğitimin ardından trafik işaretlemelerinden trafik ışıklarına ve yaya geçitlerine kadar her türlü ayrıntının düşünüldüğü minyatür trafik parkurunda uygulamalı eğitime tabi tutulan minik öğrencilere trafik polisleri tarafından yaya yolu kullanımı, sinyalizasyon kuralları, bisiklet yolu kuralları ve yaya üst geçidi kullanımı üzerine bilgiler paylaşıldı. .. 

Okul Müdürü Murat Gündoğdu, öğrencilerin trafik konusunda bilgilenmeleri ve bilinçlenmeleri hakkında şu ifadelere yer verdi; “Bilindiği gibi Trafik konusu güncel yaşantımızın en önemli parçalarından bir tanesi. Özellikle İlkokul çağındaki çocuklarımıza evlerinden okula yaya olarak ve servisler ile yaptıkları geliş gidişlerde çok dikkat etmeleri konusunda sürekli uyarılarda bulunmaktayız. Bugün Trafik Polisi ağabeylerinin onlara verdikleri bilgiler ve yaptıkları uyarılar çok yararlı oldu. Kafalarındaki her türlü soruları sorma ve merak ettikleri kurallar hakkında bilgi alma fırsatı buldular. Onların Trafik ve kurallarına gösterdikleri ilgi ve alaka bizleri ve Polis memur arkadaşlarımızı da oldukça memnun etti. Bu eğitimlerin devamı konusunda da kendilerinden söz aldık. Dolayısıyla bu konuda bizlere hizmet veren Akçakoca Trafik Şube Müdürlüğüne ve görevli Memur arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitim sonunda öğrencilere trafik kuralları ile ilgili broşürler dağıtıldı

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: ÖĞRENCİLERE, TRAFİK, KURALLARI, EĞİTİMİ, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı