Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 21:13
 
Okul Sporları İçin Doktorlar Rapor Vermiyor?
Okul Sporlarını bekleyen büyük tehlike! Sağlık ocağındaki doktorlar okul sporları için rapor almak isteyen öğrencilere rapor vermiyor.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Okul Sporları İçin Doktorlar Rapor Vermiyor?

​Sağlık raporu almak bu aralar zulüm haline geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa aldığı karar sonucunda "Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu" yeterli olacak. Fakat doktorlar keyfi uygulama yapıp rapor vermemektedir. Rapor alamayan öğrenciler maçlara çıkabilmek için özel hastaneye gidip ücret ödeyerek rapor almak zorunda kalıyor. 

İKİ KURUM ARASINDA ÇATIŞMA VAR!

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye rağmen rapor vermek istemeyen doktorlar bu genelgeden haberleri yok! Sağlık raporu almak için giden öğrencilere doktorlar "bunun için biz rapor veremiyoruz, hastaneye gidiniz" diyorlar. Öğrencilerde ya özel hastanelere gidiyor ya da  sağlık raporsuz maça çıkıyor. 

GSB ŞİKAYETLERİ DİKKATE ALIYOR MU?

Bu konuda bir çok veli GSB Okul sporlarına mail attıklarını, fakat bu konunun çözümü için hiç bir adım atılmadığını her sene rapor sıkıntısı çektiklerini dile getirdiler. Bu konuda çok sıkıntı çeken Beden Eğitimi Öğretmenleri GSB den biran önce çözüm bekliyor.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Okul, Sporları, İçin, Doktorlar, Rapor, Vermiyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı