301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 18:11
 
ORGANİK-ORGANOMİNERAL GÜBRE DESTEĞİ ÖDEMELERİ BAŞLADI
Ülkemiz topraklarının organik madde kapsamının yükseltilmesi, kimyevi gübre kullanım etkinliğinin artırılması ve topraklarımızın ihtiyacı olan bitki besin maddelerinin ülkesel kaynaklardan karşılanması amacıyla ilk defa 2019 yılında uygulamaya başladığımız normal gübre desteğine ilave olarak organik ve organomineral gübre kullanan çiftçilerimize dekara 10 TL destekleme ödenmeye başlanmıştır.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
ORGANİK-ORGANOMİNERAL GÜBRE DESTEĞİ ÖDEMELERİ BAŞLADI

Ülkemiz topraklarının organik madde kapsamının yükseltilmesi, kimyevi gübre kullanım etkinliğinin artırılması ve topraklarımızın ihtiyacı olan bitki besin maddelerinin ülkesel kaynaklardan karşılanması amacıyla ilk defa 2019 yılında uygulamaya başladığımız normal gübre desteğine ilave olarak organik ve organomineral gübre kullanan çiftçilerimize dekara 10 TL destekleme ödenmeye başlanmıştır.

Bakanlığımızca önümüzdeki dönem için de katı organik, organomineral gübre destekleme uygulamasının sürdürülebilmesine yönelik hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

Bu çerçevede başvuru, icmal, askı ve kontrolleri tamamlanan 107 çiftçimize 23 bin 101 liralık destek ödemelerine başlanmıştır.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: ORGANİK-ORGANOMİNERAL, GÜBRE, DESTEĞİ, ÖDEMELERİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı