301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Nisan 2019 - Pazartesi 18:15
 
ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE 5 BİN PERSONEL ALINACAK
İzmir'in Aliağa ilçesinde konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 5 bin personel alımı yapacaklarını bildirdi.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE 5 BİN PERSONEL ALINACAK

İzmir'in Aliağa ilçesinde konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 5 bin personel alımı yapacaklarını bildirdi. 

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, İzmir programı kapsamında Aliağa ilçesi Helvacı Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanlığına yapılacak atamalarla ilgili çok uzun süredir bir beklenti olduğunu söyledi.

"Norm kadro çalışmalarını orman tarafında henüz bitirdik." ifadesini kullanan Pakdemirli, şöyle devam etti:

"Bununla ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile konuştuk. Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından bize 5 bin kadro tahsis edildi. Bin 200 orman mühendisi, 2 bin 700 orman muhafaza memuru, 800 memur, 300 şoför olmak üzere 5 bin personel alımı yapacağız. Alınacak arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun. Tabii KPSS puanlarına göre alınacak. Diğer meslek mensuplarıyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. İnşallah ilerleyen günlerde ihtiyaç oldukça kadrolar tahsis edilecek. Biz de gerekli açıklamaları yapacağız." 

Pakdemirli, orman ürünleri ithalatını sıfıra indirmeyi istediklerini belirterek, "2020 sonunda tamamen yerli ve milli orman emvali üretmeyi ve tüketmeyi amaçlıyoruz." dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: ORMAN, GENEL, MÜDÜRLÜĞÜNE, 5, BİN, PERSONEL, ALINACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı