301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 21:04
 
PARKTA SESSİZCE KİTAP OKUDULAR
Her yıl 26 Mart – 1 Nisan arasında kutlanan 55. Kütüphane haftası nedeniyle düzenlenen etkinlik kapsamında Akçakoca İlçe halk kütüphanesi çalışanları tarafından 81 İlde Kitap Okuyoruz ''OKUMAK DEĞİŞTİRİR''TEMASI ile Fedai Karabıyık Parkında Sessiz Kitap Okuma Etkiliği Yapıldı
DÜZCE YEREL HABER Haberi
PARKTA SESSİZCE  KİTAP OKUDULAR

55. Kütüphane Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı yapılan "Okumak Değiştirir" temasıyla kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Kitap okumak için etkinliğe gelen,Akçakoca Barbaros Anadolu Lisesi,İmam Hatip Lisesi ve Nene Hatanun Kız Meslek Lisesinden toplam  70 öğrenci   ve bazı vatandaşlar katıldı.Öğrenciler Kitap okumanın kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, "Kitaplar insanı başka yerlere götürüyor. Kendilerinin hikayeye kaptırdıklarını ifade ettiler.

 Kütüphaneci Belgin Akşam  “55. Kütüphane Haftasında  toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek, toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen "81 ilde Kitap Okuyoruz” etkinliği kapsamında "Okumak Değiştirir" sloganı ile bizler de 27 Mart Çarşamba günü saat 12:30 - 13:00 arası etkinliğimizi yaptık."dedi

Akşam "Fedai Karabıyık Parkında düzenlenen etkinlikte vatandaşlar ve öğrenciler açılan stantda  istediği kitabı alarak okuma imkanı buldu. Tabi ki buradaki amacımız insanları kitaba, kitabın merkezi olan kütüphanelere dönmesini sağlamak, okuma bilincini ve okurluk oranını artırmak. Bu amaç için burada bulunuyoruz. Ülkemizde maalesef kitap okuma oranı bir hayli düşük. Dolayısıyla çeşitli etkinlik ve çalışmalarla kitap okuma oranlarını artırmak konusunda hedef belirledik kendimize. İnşallah bunlar da okuma bilincine, okuma oranının yükselmesine, kişi başına düşen kitap ve basılı eserlerin sayısının artmasına küçük de olsa bir katkı sunacaktır.” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: PARKTA, SESSİZCE, , KİTAP, OKUDULAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı