301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 12:48
 
Radarla Hız Denetimleri Gerçekleştirildi
Dünya Sağlık Örgütünün 2015 Yol Güvenliği Küresel Durum Raporunda, ortalama hızlarda 5 oranında azalmanın ölümcül kazalarda 30’luk bir azalma sağladığı belirtilmektedir.
ASAYİŞ Haberi
Radarla Hız Denetimleri Gerçekleştirildi

Dünya Sağlık Örgütünün 2015 Yol Güvenliği Küresel Durum Raporunda, ortalama hızlarda 5 oranında azalmanın ölümcül kazalarda 30’luk bir azalma sağladığı belirtilmektedir. Bu noktadan hareketle, trafik denetimleri yoluyla hız ihlallerini azaltmak, tüm dünyada trafik güvenliği için temel ilke kabul edilmektedir.
Ülkemizde 2018 yılında meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları incelendiğinde; 36’sının hız kuralının ihlal edilmesi nedeniyle meydana geldiği görülmektedir. 
Bu kapsamda, hız ihlalinden kaynaklı trafik kazalarını önlemek ve kaza sonucunda meydana gelen can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla, 26 Nisan 2019 tarihinde hız ihlali yapan araç sürücülerine yönelik olarak ülke genelinde eş zamanlı “Radarla Hız Denetimleri” gerçekleştirildi.
Yapılan denetimlerde;
•    17 bin 934 araç/sürücü denetlendi,
•    Tespit edilen 9 bin 223 hız ihlalinin 70,8’i ihlal yapan araçların durdurulması ve sürücülerinin bilgilendirilmesi suretiyle, 29,2’si ise araçların tescil plakasına işlem tesis edildi,
•    216 araç trafikten men edildi,
•    3 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı,
•    Toplam 10 bin 295 trafik ihlali tespit edildi.
 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Radarla, Hız, Denetimleri, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı