Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Mayıs 2020 - Salı 13:04
 
Resmen duyuruldu! İsveç'te 5G vatandaşlara sunuldu
Uzun süredir dünya genelinde merakla beklenen 5G teknolojisine İsveç'in telekom şirketi Tele2, ilk olarak halka açık şekilde geçtiklerini duyurdu. Türkiye'de 5G'ye ne zaman geçileceği ise merak konusu oldu.
GÜNDEM Haberi
Resmen duyuruldu! İsveç'te 5G vatandaşlara sunuldu

İsveç'in telekom şirketi Tele2 vatandaşlar tarafından uzun süredir beklenen 5G sisteminin halka açık bir şekilde sunulduğunu açıkladı.

5G VATANDAŞLARA SUNULDU

Tele2 Şirketi Genel Müdürü Anders Nilsson yazılı yaptığı açıklamada, başkent Stockholm ile Göterborg ve Malmö kentlerinde 5G baz istasyonlarının aktif hale getirildiğini duyurdu.

GALAXY S20 SERİSİ SATIŞLARI YAPILACAK

Haziran ayında yeni nesil telefonları bulunan müşterilerinin 5G hizmetinden ekstra ücret ödemeden yararlanmaya başlayacağına işaret eden Nilsson, ''Şu anki telefonların bir çoğu 5G teknolojisine uygun değil. Uygun olanlardan Samsung’un Galaxy S20 serisiyle de satışlarımız başlayacak'' ifadelerini kullandı.

10 KATI VERİ İLETİM HIZI

 

Ayrıca  İsveç'te ilk 4G ağını kullanıma sunan operatör olduklarını belirten Nilsson, ''On yıl sonra İsveç'in ilk 5G ağını küresel standartlara uygun olarak etkinleştirerek kullanıma sunan yine biz olduk'' dedi.

Şuanda Türkiye'de de kullanılan 4,5G nesil teknolojinin yaklaşık 10 katı veri iletim hızının yeni nesil kablosuz telefon teknolojisi 5G'nin sağlayacağı tahmin ediliyor.

TÜRKİYE 5G SİSTEMİNE NE ZAMAN GEÇECEK?

Türkiye'nin 5G sistemine ne zaman geçileceği konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmamasından dolayı ne zaman geçileceği bilinmiyor.

Kamu Personeli

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Resmen, duyuruldu!, İsveç'te, 5G, vatandaşlara, sunuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı