301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 21:27
 
SON DAKİKA GÖLYAKA KAYMAKAMLIĞINDAN AÇIKLAMA GELDİ
04.02.2020 Günü saat 10.00 sularında İlçemize bağlı Saçmalıpınar Köyü Dereevler mevkiinde karla mücadele ve yol düzenlemesinde bulunan Muhammet YILMAZ (27) isimli vatandaşımızın heyelan altında kaldığı konusundaki bilgi 112 Acil Çağrı Merkezine diğer vatandaşlarımız tarafından bildirilmiştir.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
SON DAKİKA GÖLYAKA KAYMAKAMLIĞINDAN AÇIKLAMA GELDİ

SAÇMALIPINAR KÖYÜ HEYELAN ve SEL NEDENEYLE KAYBOLAN VATANDAŞIMIZI ARAMA ÇALIŞMALARI HAKKINDA

04.02.2020 Günü saat 10.00 sularında İlçemize bağlı Saçmalıpınar Köyü Dereevler mevkiinde karla mücadele ve yol düzenlemesinde bulunan Muhammet YILMAZ (27) isimli vatandaşımızın heyelan altında kaldığı konusundaki bilgi 112 Acil Çağrı Merkezine diğer vatandaşlarımız tarafından bildirilmiştir.
Olayın haber alınmasına müteakip Gölyaka İlçe Jandarma Komutanlığı ve diğer ekiplerimiz ilk anda Dereevler mevkiine ulaşarak olaya ilişkin ilk bilgileri elde etmiştir.
Heyalanın oluştuğu noktanın köy yerleşimlerinin üzerinde yüksek rakımda olmasından dolayı yer yer kar ve heyalanlar nedeniyle yollar kapanmış, ancak zorlu hava ve arazi şartlarına rağmen Kaymakamımız Sn.Abdullah KURT'un da katılımı ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız seferber edilerek kayıp vatandaşımıza ulaşmak üzere hareket edilmiştir. Heyelan olayının meydana geldiği arazi kesiminin zorlu olması, yolun yer yer kapalı olduğu görülerek; İlçe Özel İdaresi ve Gölyaka Belediyesi tarafından iş makinesi desteği sağlanmıştır. Zor şartlarda yapılan çalışma ile yollar açılarak, heyelanın meydana geldiği olay noktasına ulaşılmıştır. Kayıp vatandaşımıza ulaşılması noktasında profesyonel arama kurtarma uzmanlarından teşkil edilmiş birimlerden; AFAD,UMKE,UKSAR,DAKE personeli başta olmak üzere komşu il,ilçe personelleri de dahil geniş katılımlı arama çalışmaları titizlikle yapılmış maalesef Muhammet YILMAZ isimli vatandaşımıza ulaşılamamıştır. Arama kurtarma çalışmalarımız olayın öğrenildiği ilk andan beri sürmekte,kayıp vatandaşımız bulunana kadar da sürecektir.Bu doğrultuda tüm ihtimalleri değerlendiriyoruz,lütfen yalan yanlış bilgilere itimat edilmesin,çalışmalarımız zarfında başta ailesine ve Gölyaka halkına büyük sabırlar diliyoruz.

ARAMA KURTARMAYA KATILANLAR

1-Gölyaka Kaymakamlığı
2-Gölyaka Belediyesi
3-Düzce İl AFAD
4-Sakarya AFAD
5-Düzce UMKE
6-Düzce UKSAR
7-Koceli İl Emniyet Müdürlüğü Kurbağa Adam Dalgıç Ekibi
8-İl,İlçe Kolluk(Emniyet,Jandarma)Kuvvetleri
9-Düzce İtfaiye
10-Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi
11-Düzce Afet Gönüllüleri
12-Gölyaka Halkı

ARAMA KURTARMADA(30 SAAT) YAPILAN ÇALIŞMALAR

1-İlk önce heyalanın altında kalma ihtimalini göz önünde tutarak iş makineleri ile heyalan bölgesinde arama yapıldı.Ertesi gün(bugün) alan en ince detayına kadar iş makineleri ile tekrar arandı.

2-Kepçenin düştüğü nokta göz önünde bulundurularak kepçe içerisinde,altında, su içinde arama yapıldı.

3-Olay yeri ile yaklaşık 1 Km aşağıdaki baraj su türbinlerine kadar hem su içerisinden, hem su kenarlarından,hem karadan hemde dronlar ile havadan dar bölge geniş bölge araması yapıldı.

4-Olay bölgesini gösteren baraj kameraları incelendi,geniş zaman dilimi inceleme altına alndı.

5-Kayıp vatandaşımızın telefon sinyallerine yönelik teknolojik çalışma yürütüldü.Kayıp vatandaşımızın telefonundan mesaj geldiği bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır.Telefonlara gelen oparatörlerin geri dönüşüm mesajlarıdır(aradığınız numaraya şuan ulaşılabilir şeklinde) ve bunun bir çok teknik nedeni olabilir.Vatandaşımızın telefonu olay saatinden itibaren kapalıdır ve sinyal alınamamaktadır.

6-05/02/2020 bugün itibariyle aramalarımızı daha geniş bölgeye Hacıyakup Köyümüzden Olay yerine(yaklaşık 35 km) kadar geniş tuttuk,derenin geçtiği tüm köylerimizin muhtarlarını ve gönüllülerimizi arama kurtarma çalışmalarına dahil ettik.Yarın dere içerisinde de botlarla arama çalışmalarına devam olunacak.

7-Daha düzenli ve koordineli çalışma yürütmek için arama kurtarmaya katılanlar arasında iletişim hattı kurduk,sabah, öğlen, akşam koordine toplantısı yaptık,planlı hareket etmeye çalışıyoruz.

8-Ailemiz ve halkımız müsterih olsun olayın öğrenildiği ilk andan itibaren tüm imkanlar seferber edilmiş durumda,tüm ihtimalleri değerlendiriyoruz ve yapılan tüm çalışmalar görevli arkadaşlarımız tarafından tek tek kayıt altına alınmaktadır.En kısa sürede kayıp vatandaşımıza(kardeşimize) ulaşacağımıza inancımız tamdır.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: SON, DAKİKA, GÖLYAKA, KAYMAKAMLIĞINDAN, AÇIKLAMA, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı