301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 11:51
 
Sporcu Dostu Örnek Kaymakam
Düzce Akçakoca ilçesi Kaymakamı Sayın Yasin Öztürk, mesaisinin dışındaki vaktinin bir bölümünü spor sahalarında geçiriyor.
SPOR Haberi
Sporcu Dostu Örnek Kaymakam

Düzce Akçakoca  ilçesi Kaymakamı Sayın Yasin Öztürk,  mesaisinin dışındaki vaktinin bir bölümünü spor sahalarında geçiriyor.

Sporu ve Sporcuyu Seven Bir Kişi Olarak Sporu Yaptıranı Seviyorum"diyen ve Üç yıla yakın Akçakoca Veteranlar takımında oynayarak takım arkadaşlarında destek veren,Kaymakam Sayın Öztürk Akçakocalı spor severlerin bağrında taht kurdu,Akçakoca’da çok sevilen bir kaymakam olan Öztürk,oynadığı maçlarda hem takımına destek verıyor,hem onlara örnek oluyor sporu herkesimin yapmasının gerekli olduğunu söylerken sporun centilmenlik içersinde yapılmasını,dostlukların pekiştirilmesinin gerektiğini ifade etti.Kaymakam Sayın Yasin Öztürk 45 yaşına rağmen ortaya koyduğu futbolla da alkışlanıyor.Yoğun geçen mesaisinin ardından Kaymakam Sayın Öztürk, haftada içinde sahalara  giderek egzersiz yapıyor. Egzersiz ve koşu sporu sayesinde Kaymakam Sayın Öztürk, hem zinde kalıyor, hem de stres atıyor. 

  “SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SPOR YAPIN”
  Sağlıklı bir yaşam için sporun şart olduğunu belirten Kaymakam Sayın Öztürk, “Kaymakamlık görevimiz çok yoğun bir şekilde geçiyor. Ancak bu yoğun mesaimizde spora da vakit ayırıyorum.Akçakocalı gençler ve Veteranlar takımları ile antremanlar yapıp,maçlarında elimden geldiği kadar fırsat buldukça oynamaya çalışıyorum ve onlara destek oluyorum. Böylelikle hem zinde kalıyorum, hem de stres atıyorum” dedi.
  "SPOR YAPMAYA DAVET EDİYORUM"
  Spor yapmaktan büyük bir keyif aldığını kaydeden Sayın Öztürk, “Sporun insan vücuduna birçok açıdan sayısız faydası var. Bu anlamda yaşınız kaç olursa olsun, herkes günün belli saatlerinde vaktini spora ayırmalı. Beslenmesine dikkat etmeli. İnsanlar bir rahatsızlık yaşadıktan sonra spor yapmamalı. Sağlıklı yaşam için spor yapmalı. Tüm vatandaşlarımızı spor yapmaya davet ediyorum. Tabi egzersiz sporu yapmadan önce vatandaşlarımız mutlaka doktorunuza danışmayı ihmal etmemeli” ifadelerini kullandı. 

Kaymakam Yasin Öztürk Kimdir

1974 yılında Sivas'ta doğdu. İlkokulu, Ortaokul ve Liseyi Sivas' ta tamamladı. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1998 yılında Sivas Barosuna kayıtlı olarak Avukatlık stajını tamamladı. 05.01.1999' da Sivas Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Akkışla, Marmara, Sulakyurt İlçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu.

   Dokuz ay süreli mesleki ve lisans eğitimini İngiltere'nin Londra şehrinde Middlesex Üniversitesinde tamamlayan Öztürk, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında 'Türkiye'de Bölgesel Kalkınma Uygulaması GAP' konusunda yüksek lisans çalışması yaptı. Aynı zamanda Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde 'Sosyal Devlet Bağlamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının Rolü' konulu yüksek lisans çalışmasını yapmıştır. 2001 yılında Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinde Kamu Diplomasisi Kursuna katıldı.

 Daha sonra sırası ile 2001-2002 Kayseri Tomarza Kaymakamı, 2002-2004 Hakkari Şemdinli Kaymakamı, 2004 -2007 Bitlis Vali Yardımcısı, 2007 - 2010 Bozkurt Kaymakamı, 2010-2012 Çerkeş Kaymakamı,2012-2016 Havran Kaymakamı olarak görev yaptı. 19.12.2016 tarihinde Akçakoca Kaymakamlığına başlamış olup halen bu görevini sürdürmektedir.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Sporcu, Dostu, Örnek, Kaymakam,
Yorumlar
Haber Yazılımı