301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 12:25
 
Sürücü belgesi almak isteyen herkesi yakından ilgilendiriyor
Türkiye'de Koronavirüs salgınından dolayı faaliyetlerine ara veren sürücü kursları kademeli normalleşme kapsamında 1 Haziran Pazartesi günü itibariyle sürücü adaylarına hizmet vermeye başlayacak.
GÜNDEM Haberi
Sürücü belgesi almak isteyen herkesi yakından ilgilendiriyor

Koronavirüs salgını nedeniyle çalışmalarına ara veren sürücü kursları 1 Haziran tarihinden itibaren kapılarını açıyor.

SÜRÜCÜ KURSLARI 1 HAZİRAN'DA AÇILIYOR

 Sürücü Kursları Federasyonu Başkanı Seyfi Moroğlu yaptığı açıklamada, “Koronavirüs sebebiyle 16 Mart'ta kapanan sürücü kurslarımız 1 Haziran'da açılıyor. Hükümetimiz tarafından uygulanan kontrollü normalleşme süreciyle birlikte 1 Haziran'da eğitim ve öğretime başlayacağız. İlk etapta teorik ve direksiyon eğitimleri yarım kalan kursiyerlerimizin, kaldıkları yerden eğitimlerine devam edeceğiz” dedi.

SÜRÜCÜ BELGESİ ALMAK İSTEYEN ADAYLAR ŞEHİR DIŞINDA KALDI

 

Ayrıca Moroğlu kontrol altına alınan salgının en ufak bir zaafiyete uğratılmaması için her türlü tedbiri aldıklarını belirterek, bazı illerde seyahat kısıtlamalarının devam ettiğini, bu nedeniyle şehir dışında bulunan kursiyerlerinin bulundukları illerde e-sınava girmelerine imkan tanınması gerektiğini bildirerek,  "Çoğunluğu 20 yaş altı olan kursiyerlerimizin kısıtlamalarının kaldırılmasını istiyoruz. Direksiyon sınavları hafta sonları yapıldığından gerekli izinlerin verilmesi de öncelikli beklentilerimiz arasında yer alıyor." ifadelerini kullandı.

SÜRÜCÜ KURSLARI BÜYÜK SIKINTI İÇİNDE

Koronavirüs nedeniyle iki buçuk aylık sürede sürücü kurslarının çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarına dikkati çeken Seyfi Moroğlu, "Diğer sektörlere ve işletmelere tanınan mücbir sebep kapsamına sürücü kursları dahil edilmemiştir. Böyle olunca da işyeri kiraları ödenememiş, SGK ve vergi ödemelerimiz ertelenmemiştir. Bu konudaki beklentilerimizin dikkate alınmasını temenni ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Sürücü, belgesi, almak, isteyen, herkesi, yakından, ilgilendiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı