301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 10:07
 
Taksicilere eğitim şartı geliyor
Milli Eğitim Bakanlığı ile İstanbul Taksiciler Esnaf Odası birlikte yeni bir projeye imza attılar Kaynak: Taksicilere eğitim şartı geliyor! Eğitime katılmayanlar ruhsat alamayacak!
DÜZCE YEREL HABER Haberi
 Taksicilere eğitim şartı geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile İstanbul Taksiciler Esnaf Odası birlikte yeni bir projeye imza attılar. Hazırlanan "Taksi Eğitim Projesi" kapsamında artık bu eğitimi almayan taksiciler şoförlük yapamayacak. İstanbul'da 50 bin taksiciyi ilgilendiren bu yeni projeye katılmayanlar trafikten men edilecek.

Yakın zamanda hayata geçirilecek olan düzenlemeyle İstanbul'da 50 bin taksiciden projeye katılmayanlar çalışma ruhsatı alamayacak, dolayısıyla denetimler sonunda araçları trafikten men edilecek.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, "Sertifikası olmayan  kişiler artık şoförlük yapamayacak. Şoförlük yapıp da yanlış yapanlar da  meslekten ihraç edilecek. Adli ve idari yaptırımlar uygulanacak" dedi.
İstanbul Rehberler Odası Başkanı Hakan Eğinlioğlu da konuya dair "Tedavülden kalkmış paraları,  para üstü olarak veriyorlar. Tırnakçılık yapıyorlar. Para üstü 50 lira vermesi  gerekirken, 5 lira veriyor. Turist kısa bir mesafe gitmek istiyor, söz konusu  taksici ise geniş bir İstanbul turundan sonra turisti bırakıyor. Bu adamlar  yüzünden mesleğini namusuyla yapan taksiciler de rahatsız oluyor" dedi.

Bölge Gündemi

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: , Taksicilere, eğitim, şartı, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı