Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Ağustos 2017 - Cuma 21:16
 
TANAL’DAN MUHTARLARA ACİL DESTEK HATTI
CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal İstanbul, Düzce ve Şanlıurfa İlleri muhtarlarının bölgedeki sorunlarına ortak oldu.
SİYASET Haberi
TANAL’DAN MUHTARLARA ACİL DESTEK HATTI

. 3 ilin muhtarlarına da ayrı ayrı mesaj gönderen Tanal, “Muhtarlarımız büyük imkânsızlıklar içinde bölgelerine hizmet götürebilmek için adeta üst makamlara yalvarıyor, bürokrasi ile boğuşuyor. Muhtarlarımızla birebir irtibata geçtiğimde anladım ki AKP, Şanlıurfa’yı kaderine terk etmiş” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, İstanbul 1’inci, 2’nci ve 3’üncü bölgeler, Düzce ve Şanlıurfa illeri olmak üzere toplamda 2 bin 353 muhtara bölgelerindeki sorunlar ile tek tek ilgilenme sözü verdi. SMS mesajı ile muhtarlara cep telefonunu ve makam telefonunu veren Tanal, adeta acil istek hattı oluşturdu. Tanal, konuya ilişkin şunları söyledi:

İSTANBUL, DÜZCE, ŞANLIURFA MUHTARLARINA MESAJ

“Muhtarlarımız büyük imkânsızlıklar içinde bölgelerine hizmet götürebilmek için adeta üst makamlara yalvarıyor, bürokrasi ile boğuşuyor. CHP sadece seçim dönemlerinde değil her zaman seçmeninin, seçmeyeninin, vatandaşının yanındadır. Vatandaşa faydamızın dokunmasının en kısa yolu muhtarlardır. Kendileriyle irtibata geçtim. Adeta acil istek hattı oluşturduk. Muhtarlarımızla birebir irtibata geçtiğimde anladım ki AKP, Şanlıurfa’yı kaderine terk etmiş. En çok Şanlıurfa’dan dönüş oldu. Telefonlarım susmuyor. 4 kişi telefonlara bakıyoruz. Şanlıurfa’da iktidar partisine karşı müthiş bir isyan ve sitem var. Anlaşılan AKP, Şanlıurfa’yı oy deposu gördüğü için hizmet getirmeye bile ihtiyaç duymuyor.”

“AKP, ŞANLIURFA’YI KADERİNE TERK ETMİŞ”

Tanal, Şanlıurfa’dan gelen şikâyetleri şöyle özetledi: “Bozova’da 15 yıldır asfaltlanmayan yol var. Haliliye’de kanalizasyon sorunu, mahallelerin elektrikleri sık sık gidiyor. 1 saat içinde 10 kez elektrik gider mi? Bu işkencedir. Vatandaşın, buzdolabı, çamaşır makineleri patlıyor. Hala 1986’dan kalma ahşap direklere takılı elektrik telleri var. Teller kopuyor, can güvenliği dahi yok. Fırat’a 4 kilometre uzaklıktaki Birecik’te 4 yıldır içme suyu yok! 15 yıllık iktidar Fırat Nehri’nden su gelecek diye vatandaşını kandırıyor. Sondaj kuyuları kurudu, büyükbaş hayvan kalmadı diye Şanlıurfa’da göç başladı. Yol yok, su yok, elektrik yok. Halfeti’de yapılan okulun duvarları sağlam değil, küçücük yavrularımız o tehlikenin içinde. Şanlıurfa Belediye Meclis Üyeleri parti ayrımı yapıyor. Harran’ın trafoya ihtiyacı var. Sokak aydınlatmaları yok. Ben şuan bir Afrika ülkesinden bahsetmiyorum. Bahsettiğim yer Şanlıurfa. 2017 yılında 1 saat içinde 10 kere elektrik nasıl gider? TEDAŞ Urfalılara bu eziyeti neden yapıyor?”

URFALI’NIN VEKİLLERİ SEÇMENİN TELEFONLARINA ÇIKMIYOR

Muhtarların, AKP’li Milletvekillerine ve Bakanlara ulaşamadıklarından şikâyetçi olduklarını ifade eden Tanal, “Ana muhalefet olan partimin imkânları el verdiğince hemşehrilerimin, sorumlu olduğum ilim Düzcelilerin ve seçim bölgem İstanbul’un yanında olacağım. CHP’de hizmet işi seçime endeksli değildir. Biz iktidar değiliz ne yapalım da demeyiz. Ne yapabiliyorsak yaparız” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: TANAL’DAN, MUHTARLARA, ACİL, DESTEK, HATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı