301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Mart 2019 - Cuma 19:11
 
Tarım Müdürü Hasan ÖZLÜ Düzce'de
Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan ÖZLÜ Düzce İl Müdürlüğü ziyaret ederek İl Müdürü V. Necdet ÇİÇEK’ten 2018 yılı çalışmaları ve 2019 yılında yapılacak faaliyetler hakkında bilgi aldı.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Tarım Müdürü Hasan ÖZLÜ Düzce'de

Daha sonra Bakanlınça desteklenen Çilimli İlçesi Pırpır köyünde S.S. Pırpır Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin uyguladığı Ortaklar Mülkiyetinde Merkezi Süt Sağım Üniteli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği projesine Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan ÖZLÜ tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette İl Müdürü V. Necdet ÇİÇEK, Şube Müdürleri Osman AVCI, Onur ÇOLAK, İlçe Müdürü Aydın KOCA ve Kooperatif yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Genel Müdürü Hasan ÖZLÜ kooperatif ile ilgili İl Müdürü V. Necdet ÇİÇEK’ten ve Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Muammer MEYDAN’dan kooperatifin faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

İl Müdürü V. Necdet ÇİÇEK “ 2011 yılında uygulanmaya başlanan projede canlı hayvan alımı 2013 yılında gerçekleşmiştir. İşletmeye Bakanlık tarafından 5.534.000,00 TL kredi desteği sağlanmıştır. İşletmede 370 adet sağmal inek bulunmakta olup, yaklaşık olarak günlük 9 ton süt üretilmektedir. Toplam hayvan sayısının ise 630 olan işletmede üretilen sütün kooperatif bünyesinde kurulan onaylı tesiste işlemden geçirilerek direk tüketiciye sunulmaktadır. Kooperatif projesi İlimize önemli katma değer sağlamaktadır.” dedi.

Ziyaretin ardından kooperatifte bir toplantı gerçekleştiren Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan ÖZLÜ “yapmış olduğu ziyaret ile duyduğu memnuniyeti belirterek Ülkemizde hayvancılığın daha iyi seviyelere ulaşmasında Pırpır Kooperatifi gibi birlikte üretim modellerin önemli bir örnek olduğunu düşünmekteyim.’’ dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tarım, Müdürü, Hasan, ÖZLÜ, Düzce'de, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı