Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 20:51
 
Tarıma dayalı ekonomik yatırımlara hibe desteği
Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar yayınlandı.Proje tutarının üst limitinin yüzde 50’sine kadar hibe desteği verilecek.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Tarıma dayalı ekonomik yatırımlara hibe desteği

 

Karar kapsamında, tarıma dayalı ekonomik yatırımlar ile kırsal ekonomik altyapı yatırımlarına, proje tutarının üst limitinin yüzde 50’sine kadar hibe desteği verilecek.

Bu kapsamda, tarımsal üretimin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, depolanması ve paketlenmesine yönelik yatırımlar, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar, tesislerle ilgili yenilenebilir enerji kaynakları yatırımları, su ürünleri yetiştiriciliğine yönelik yatırımlar, gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına ilişkin yatırımlar desteklenecek.

Yeni yatırımlar yanı sıra tamamlama, modernizasyon, kapasite artırımı ve teknoloji yenileme yatırımları da destek kapsamında olacak.

Kırsal ekonomik altyapı yatırımları kapsamında desteklenecek yatırım türleri şunlar:

Aile işletmeciliği faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, arıcılık ve arı ürünlerine yönelik yatırımlar, bilişim sistemleri ve eğitimi, el sanatları ve katma değerli ürünler, ipekböceği yetiştiriciliği, su ürünleri yetiştiriciliği, tarımsal amaçlı kooperatif e birlikler için makine parkı, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tarıma, dayalı, ekonomik, yatırımlara, hibe, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı