Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 23:14
 
Tatilciler dikkat: ''Denize girmeyin'' uyarısı
Düzce Akçakoca ilçesinde fırtına nedeniyle denize girmek yasaklandı. Belediye ekipleri, hoparlörden boğulma tehlikesine karşı sahildekileri uyardı.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Tatilciler dikkat: ''Denize girmeyin'' uyarısı

 

 

Düzce Akçakoca ilçesinde fırtına nedeniyle denize girmek yasaklandı. Belediye ekipleri, hoparlörden boğulma tehlikesine karşı sahildekileri uyardı. Akçakoca Metoroloji Müdürlüğü ekipleri, hava sıcaklığının 31 derece olduğu ilçede saatte 42 kilometre esen rüzgar nedeniyle denizdeki dalgalar oluşunca boğulma olaylarına karşı denize girmeyi yasakladı.

BELEDİYE HOPARLÖRÜNDEN ANONSLAR YAPILDI

Akçakoca Belediyesi'nin hoparlöründen ekipler, 'hava muhalefeti ve yoğun dalga nedeniyle denize girilmesi yasaktır' anonsları yaptı. Sahilde ekiplerin uyarısını duyanların bazıları denize girmekten vazgeçip sahilden uzaklaşırken, bazıları ise yoğun dalgalara aldırış etmeden suya girmeye devam etti. Dikkat çeken unsur ise Güney ve Doğu Anadolu’dan gelen Fındık işçilerin çoğunlukta olduğu gözlendi

Kurban Bayramı sebebi ile tatillerini Akçakoca’da  geçirenler başta Çuhallı Plajı olmak üzere kıyı şeridindeki pek çok Plajlarda  yoğunluk oluşturdu.

Akçakoca İtfaiye Amiri Ali Uzun “Bu gün deniz dalgalı ve yoğun akıntı li olması dolayısı ile vatandaşlarımızın can güvenligi ve sağlığı bakımından ciddi tehlike oluşturulması nedeni ile yüzmek denize girmek kesinlikle yasaklanmıştır tatilcilerimizin huzurlu bir bayram geçirmeleri adına uyarıları dikkate almaları önem arz etmektedir “dedi


 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tatilciler, dikkat:, ''Denize, girmeyin'', uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı