TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez soruyoruz
Haber
08 Ocak 2021 - Cuma 20:32
 
TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez soruyoruz
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) başkanlığına, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez soruyoruz
SPOR Haberi
TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez soruyoruz

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) başkanlığına, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez soruyoruz:Açıklamayı ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz?

Türkiye’de Amatör Ligler tam 10 aydır Covid-19 pandemisinden dolayı oynatılmıyor. İnsanlar mağdur.

Bölgesel Amatör Ligde ve diğer SAL, 1. Amatör, 2. Amatör Lig ve alt liglerde liglerin başlamasını isteyenlerin sayısı çoğunlukta, kimseyi de zorla lige alacak değilsiniz. İsteyen takım lige girer, dileyen takımın hakkı baki kalır… İnsanların tek geçim kaynağı olan yerde hakkıyla para kazanıp evine ekmek götürmesine, çoluk-çocuğunun rızkını kazanmasına engel olmak doğru bir davranış değil.

Son günlerde BAL takımları idmanlara yeniden başlamak için gün sayıyor, hatta başlayan çok takım olduğunu görüyor ve biliyorum. 13-14 Mart tarihinde Bölgesel Amatör Ligin başlatılacağına dair ciddi hazırlıklar ve planlamalar olduğunu da biliyorum.

2. Transfer ve Tescil dönemi 1 Şubat 2021 tarihinde sona erecek. Dönem sona ermeden liglerin durumunu açıklamak mecburidir. Çünkü BAL takımları haklı olarak anlaştıkları oyunculara belirsizliğin sürdüğü sürece ödeme yapmaktan imtina ediyorlar.

Tarih, amatörlerin hakkını savunmayanları ve görevini suiistimal edenleri asla unutmaz. Devletin burada vatandaşlarının birliğini sağlayan otorite olarak acilen devreye girmesi gerekiyor. Spor Bakanı ne yapar, nasıl yapar, nereden başlar bilemiyorum ancak bu sorun artık TFF’yi aşmıştır ve Devletin açıktan müdahalesi gerekmektedir.

Antrenör, futbolcu, Kulüp personeli, Hakem, Saha Komiseri ve diğer mensupları ile birlikte amatörler topyekün büyük bir camiadır ve daha fazla mağdur edilmesi kul hakkından da öteye gider…

Bizde Haber380 olarak Düzce'de spor tarihi kıtabını yazarı olarak,ligleri çok özledim

Ali Kemal Demir

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: TFF, Yönetim, ve, İcra, Kurulu, Üyesi, Ali, Düşmez, soruyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı