TOBB MESLEKI EĞITIM KOMİSYONU TOPLANTISI ANKARA DA YAPILDI
Haber
06 Şubat 2020 - Perşembe 18:08
 
TOBB MESLEKI EĞITIM KOMİSYONU TOPLANTISI ANKARA DA YAPILDI
Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet N. Pazvant Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Eğitim Kurulu Başkan Yardımcısı olduğu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) “81 İl’de 81 Pilot Meslek Lisesi” konusu ile ilgili “Mesleki Eğitim Kurulu” Toplantısı’na katıldı.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
TOBB MESLEKI EĞITIM KOMİSYONU TOPLANTISI ANKARA DA YAPILDI


Akçakoca Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet N. Pazvant Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Eğitim Kurulu Başkan Yardımcısı olduğu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) “81 İl’de 81 Pilot Meslek Lisesi” konusu ile ilgili “Mesleki Eğitim Kurulu” Toplantısı’na katıldı.
Başkan Pazvant;
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü ile 81 İl’de 81 Pilot Okul Projesi’ni başlattık.
Bu proje ile mesleki eğitim ve reel sektörü birbirine entegre edecek adımı attık. İl il yapılacak çalışmalar ile her ilin ihtiyacına göre müfredatlar geliştirilecek ve ildeki firmaların nitelikli eleman ihtiyacı karşılanacak. Meslek Liseleri’nin müfredatlarının oluşturulmasında ilgili kamu kurumlarımız ve özel sektör temsilcilerimizle birlikte hareket ediyor, Mesleki Eğitim’in ulusal çapta hak ettiği seviyeye gelmesi için çaba gösterdiğini ifade eden pazvant, staj olanaklarının geliştirilmesini de çok önemli görüyoruz. Okullarda aldıkları teorik ve pratik eğitimi gerçek işletme ortamında deneyimlemeleri öğrenim süreçlerinin önemli bir parçası. Bunları da arttırmamız gerekiyor. Bu konuya da yeni müfredatta ve üniversite ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalarda öncelik veriyoruz şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: TOBB, MESLEKI, EĞITIM, KOMİSYONU, TOPLANTISI, ANKARA, DA, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı