Tohumlar Fidana Dönüşüyor
Haber
12 Kasım 2020 - Perşembe 19:19
 
Tohumlar Fidana Dönüşüyor
Tarım ve Orman Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan işbirliği çerçevesinde 'Tohum Ver Fidana Dönüşsün” projesi hayata geçti.
GÜNDEM Haberi
Tohumlar Fidana Dönüşüyor

 

 

 

 

​Tarım ve Orman Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan işbirliği çerçevesinde 'Tohum Ver Fidana Dönüşsün” projesi hayata geçti.
 
Öğrencilerimizin çevre, beden ve ruh sağlığını korumak, kişisel ve sosyal yaşamdaki bir kısım olumsuz alışkanlıklara alternatif çözüm önerileri geliştirmek, toplumda farkındalık oluşturmak, toprağa ağaca yaşama karşı farklı bakış açıları geliştirmek için başlatılan projede ana hedefi öğrencilerimizin çevreye karşı olan duyarlılığını arttırmak, aidiyet duygu ve sorumluluğunu geliştirmek, bu sayede çevreyi seven koruyan ve ağaçlandıran bilinçli bireyler yetiştirmek.
 
Tarım ve Orman Bakanlığımızca organize edilen “Geleceğe Nefes” etkinliği kapsamında fidan dikimi seferberliğine katılan öğrenci ve gençlerin yoğun ilgisini sayesinde ilk ve ortaokul çağındaki çocuklarımızın kendi fidanlarını yetiştirmeleri amacıyla her yıl yaklaşık 12 milyon yavrumuza fidan kapları ve tohumları teslim ederek kendi fidanlarını kendilerinin yetiştirmesini sağlanacaktır.
 
Böylece geleceğimizin fidanı olan çocuklarımız, ilköğrenim ve ortaokul döneminde toplam 8'er fidanı yetiştirmiş olacak. 2021 yılından itibaren de Milli Ağaçlandırma Günü'nde bu fidanlar toprakla buluşturmaya başlanacak.

 

 
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tohumlar, Fidana, Dönüşüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı