301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 20:36
 
TÜBİTAK 4006 BİLİŞİM FUARINDA DİKKAT ÇEKEN PROJE
Akçakoca Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen bilim şenliği, bünyesinde taşıdığı çok sayıda iddialı bilim projesiyle göz doldurdu.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
TÜBİTAK 4006 BİLİŞİM FUARINDA  DİKKAT ÇEKEN PROJE

Akçakoca Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen bilim şenliği, bünyesinde taşıdığı çok sayıda iddialı bilim projesiyle göz doldurdu.

TÜBİTAK 4006 projesini Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  okulun bahçesinde sergiledi.21 projenin sergilendiği etkinlik misafirlerinden tam not aldı.Tübitak 4006 projesinde en ilgi çeken proje ise İngilizce öğretmeni ve öğrencileri tarafından sergilen Tişort göselleri ile ilgi proje çok dikkat çekti.Projde Konfeksiyon mağazalarında alınan Tişortlerin üzerinde yabancı yazılar yazıldığı ve bu yazıların ne anlama geldiğini bilmeden bu tişortları alıp giyen vatandaşlarla ilgili bir proje idi.Manalarını bilmeden giyilen tişortların bundan böyle manalarını bilerek almaları tavsiye edildi.80 Öğrenci 14 Danışman Öğretmenlerin hazırladığı Bilim şenliğinde,daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan çok sayıda bilimsel projenin incelemesine geçildi. 250 öğrenci kapasiteli okulun öğrencileri, geçtiğimiz yıllarda da gerçekleştirdikleri benzer etkinliğin motivasyonuyla bu yıl oldukça iddialı projeler ürettiler.

Saat 11.00’de Piri Reis MTA Lisesi’nde başlayan TÜBİTAK bilim şenliğine,Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk ve Başkan Okan Yanmazın katılmamaları dikkat çekerken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk, Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, bazı okul müdürleri ve idarecileri katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra ,Bilim Şenliğinin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Özcan Kasım, konuşmasında şunları söyledi:

”Yaptığımız çalışmalardaki temel amaç öğrencilerin soru ve problemlerini günlük hayatta bağlaştırarak eğlenceli ve etkili çözümler bulmalarını sağlamak, öğrencilerdeki proje hazırlama sıkıcılığını ve yoruculuğu ile ilgili ön yargıları yıkmaktır. Bu projenin hazırlanıp sergilenmesinde emeği geçen başta proje yürütücüsü okulun görsel sanatlar öğretmeni Arif Oktay´a ve diğer öğretmenlerimize projelerde görevli öğrencilerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz. “dedi

 

Müdür Kasım’ın konuşmasını tamamlamasının ardından okul idarecileri ve konuk heyet birlikte açılış kurdelesini kesti.

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: TÜBİTAK, 4006, BİLİŞİM, FUARINDA, , DİKKAT, ÇEKEN, PROJE,
Yorumlar
Haber Yazılımı