301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Şubat 2018 - Pazartesi 16:47
 
Türkiye'nin en borçlu belediyeleri belli oldu
İller Bankası, borcu olan belediyelerin listesini açıkladı.En çok kredi borcu 1 milyar 73 milyon lira ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne, en az borç ise Iğdır Belediyesi 15 milyon ile Iğdır Belediyesi'ne ait.
RESMİ İLAN Haberi
Türkiye'nin en borçlu belediyeleri belli oldu

Bursa'nın ardından ise Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 821 milyon lira ile en çok borcu olan belediyeler arasında geliyor. Zeki Toçoğlu'nun başkanı olduğu Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin 805 milyon, Tahir Akyürek'in başkanı olduğu Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 699 milyon, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ise 614 milyon lira kredi borcu olduğu belirlendi. 

5 belediyenin İLBANK'a toplam kredi borcu 4 milyar 12 milyon lira olarak kayda girdi.

EN DÜŞÜK İLLER

İller Bankası verilerine göre, kredi borçları en düşük 5 il arasında, Uşak (26 milyon lira), Muş (21 milyon lira), Tunceli (16 milyon lira), Artvin (15 milyon lira) ile Iğdır Belediyesi (15 milyon lira) yer aldı.

Türkiye'de 81 il belediyesinin kentsel ihtiyaçların karşılanabilmesi amacıyla uluslararası standartlarda proje üretmek ve geliştirmek için İller Bankası'ndan 2016 yılı içerisinde 15 milyar 42 milyon lira kredi kullandığı anlaşıldı.

Diyanet haber

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Türkiye'nin, en, borçlu, belediyeleri, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı