301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mart 2019 - Cumartesi 19:45
 
Uyuşturucu ile Mücadele Ettiler Hediyeyi Kaptılar
İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Ankara İlimizde Yapılan Uyuşturucu ile Mücadele Operasyonlarında Başarı Gösteren Personelimize Hediye Takdim Etti
ASAYİŞ Haberi
Uyuşturucu ile Mücadele Ettiler Hediyeyi Kaptılar

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde, Ankara ilimizde yapılan uyuşturucu ile mücadele operasyonlarında başarı gösteren personelimiz için tören gerçekleştirildi.

Törene; İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Muhterem İnce, Ankara Emniyet Müdürü Sayın Servet Yılmaz ve teşkilat mensuplarımız katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu törende yaptığı konuşmasında, “Hem milletimize hem de etrafımızdaki mazlumlara karşı insani bir sorumluluk taşıyoruz. Şehirlerin asayişi ve trafiği ile beraber insan hayatının tehdit edildiği terör, uyuşturucu gibi tehlikelerle, insan onurunun ve hatta ekonominin tehdit edildiği siber suçlar gibi yeni suç türleri ile insanlığın vicdanını tehdit eden göçmen kaçakçılığı gibi küresel bir utançla yoğun bir mücadele halindeyiz. Bütün bu suçların odağında uluslararası yapılar olan PKK ve FETÖ terör örgütleri ile de kıyasıya mücadele ediyoruz” dedi.

 

Konuşmasının devamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Aziz milletimizin güvenliği sağlamak için en büyük gücümüz köklü devlet geleneğimiz içinde şanlı ve büyük bir tarihle yer alan köklü güvenlik kurumlarımızdır. Bunlardan en önemlilerinden biriside göğsünüzde taşıdığınız, yıldızlarla temsil ettiğiniz 174 yıllık Türk Polis Teşkilatıdır” vurgusunu yaptı.

 

2016 yılından itibaren yapılan kademeli alımlar ile Çarşı ve Mahalle Bekçi sayısının 20.661 kişiye çıkarıldığını ve en son alınacak 8.000 Çarşı ve Mahalle Bekçisi ile beraber 28.000 üzeri bir rakama taşınacağını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bekçilerimizin alımı ile beraber sahada olumlu yansımalarını gördük. Özellikle bekçilerimiz, çevik kuvvetimiz, narkotiğimiz ve tüm birimlerimiz ile birlikte Ankara mala karşı işlenen suçlar ve evden hırsızlık olaylarında 2017’de ilk beşteyken, tedbirlerimiz ve tüm arkadaşlarımızın gayreti ile 2018’de mala karşı işlenen suçlarda otuz altıncı, evden hırsızlıkta ise en iyi ikinci sıralamaya gerilemiştir. Türkiye’deki bütün hırsızlık olayları sayısı ise 2017’den 2018’e yüzde 20,1 azalış göstermiştir. Organize suç çeteleri ile de büyük bir mücadele içindeyiz. Bu çetelere yönelik operasyonlarda 2017 yılında yakalanan şüpheli şahıs sayısı 100’dü, bu sayı 2018 yılında 364’e yükselmiştir” dedi.

 

Uyuşturucu ile mücadele konusuna da değinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Özellikle uyuşturucu konusunda 2017 yılında Türkiye’de 1941 insanımızı uyuşturucudan kaybettik. Aldığımız önlemlerle, yaptığımız mücadelelerle bu sayı 2018’de yarı yarıya düştü. Sadece bir günde 7.2 ton esrar yakaladığınız oldu. 18 Avrupa ülkesinin yıllık yakalamasından fazla bir rakamdır. 2017 ve 2018 yılları arasında Türkiye genelinde uyuşturucu operasyonu sayısını, 2017 ve 2016’ya göre neredeyse iki katından fazlasına çıkartarak yüzde 25 artırdık. 2018’de uyuşturucudan 23.134 kişiyi, yılbaşından bugüne kadar da 5.406 kişinin tutuklanmasını sağladık. Ankara’da narkotik suçlara karşı düzenlediğimiz operasyon sayısı 2018’de 4.520, 2019’un sadece ilk üç ayında ise 1.198’dir. Yani sadece büyük miktarda operasyonlar peşinde değiliz. 1 gram uyuşturucu için de takipteyiz” dedi.

 

Özellikle asayiş, evden hırsızlık, mala karşı işlenen suçlar, terör mücadele, uyuşturucu gibi bu konuların hepsinde Ankara polisinin son yıllarda destan yazdığını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu açıdan hepinizi yüz yüze gelip tebrik etmek ve takdir etmek istedim. Bu yılda vatandaşımızın huzuru, güvenliği, asayişi için ve Türkiye’de en çok güvendiği kurumlardan birisi olan Polis Teşkilatımızın bu gayretleri ile birlikte Ankara dünyanın en güvenli şehirlerinden birisi haline gelecektir” ifadelerini kullandı.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu törende başarılı olan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli personel ile Altındağ-Merkez Polis Merkezi Amirliği bölgesinde görevli Çarşı ve Mahalle Bekçilerine hediyelerini takdim etti.

 

Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından kahvaltı programıyla sona erdi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Uyuşturucu, ile, Mücadele, Ettiler, Hediyeyi, Kaptılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı