Haber Detayı
28 Mayıs 2018 - Pazartesi 21:55
 
Vatandaş Tapuda Sıra Beklemeyecek
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, vatandaşların tapuda randevu alırken ve işlem sırasında uzun süren beklemelerinin önüne geçecek "Türkiye Tapu" adlı yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.
GÜNDEM Haberi
Vatandaş Tapuda Sıra Beklemeyecek

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, yaptığı açıklamada teknolojik gelişmelere bağlı olarak sürekli kendilerini yenilediklerini bildirdi. 

Personele eğitim verdiklerini bildiren Adlı, vatandaşların sıra beklemeden hızlı işlem yapabilmesi için yeni bir çalışma başlattıklarını söyledi. Adlı sözlerine şu şekilde devam etti; "Önümüzdeki 2-3 yılın sonunda biz artık Türkiye'nin neresinden başvurursa vursun vatandaşın işlemini bekletmeden yapmak için memur bazlı değil, sistem bazlı bir çalışma yapacağız. Bu sistemde vatandaşın işlemi Türkiye'nin neresinde olursa olsun, boş bulunan memur kimse direkt o memura havale edilecek. Yani vatandaş Ankara'dan dahi başvursa Hakkari'deki memurun elinde iş yoksa Hakkari'deki memura işlem gidecek. O memur hemen işlemin gereğini yapıp Ankara'ya gönderecek. Dolayısıyla vatandaşın beklemesi diye bir şey söz konusu olmayacak."

Tapu müdürlüklerindeki birçok evrakın sayısal ortama geçirilmediğini ifade eden Mehmet Zeki Adlı şunları söyledi; "Biz bunları şu anda ayıklıyoruz. Ayıkladıktan sonra dijital ortama aktaracağız. Dijital ortama aktarıldıktan sonra artık neredeki memurun eli boşsa işlem direkt orada yapılacak. Vatandaşın belki dakikalar içerisinde sorunu çözülebilecek. Şu anda Çankaya Tapu Müdürlüğüne gidildiği zaman görüyorsunuz, çok yoğun olduğu için memurun elinde birden fazla iş olunca mecburen bekliyor vatandaş. Bu beklemeleri tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyoruz."

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Vatandaş, Tapuda, Sıra, Beklemeyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı