Yığılca'da Gençlik ve Spordaki Gelişmeler Devam Ediyor
Haber
02 Mart 2021 - Salı 11:07
 
Yığılca'da Gençlik ve Spordaki Gelişmeler Devam Ediyor
Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 10 Eylül 2020 tarihinde Fatih Keten'i Yığılca İlçe Müdürü olarak görevlendirmesiyle bu alanda çalışmalar ivme kazanmaya başladı
SPOR Haberi
Yığılca'da Gençlik ve Spordaki Gelişmeler Devam Ediyor

 

 

 Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 10 Eylül 2020 tarihinde Fatih Keten'i  İlçe Müdürü olarak görevlendirmesiyle bu alanda çalışmalar ivme kazanmaya başladı.

Yeni müdür, ilçede bir hizmet binası olmadığı için Gençlik ve Spor Bakanlığına ait arazi üzerinde bulunan Semt Futbol Sahasının hemen yanındaki soyunma odalarının üst katını üç adet ofis ve bir kafeteryası olarak düzenletip İlçe Müdürlüğü Binasını oluşturdu. Donanım malzemeleri yerleşince hizmet vermeye başlanacağını ve burada;  İlçedeki tüm sportif faaliyetlerin planlanacağı paylaşıldı. 
Yığılca'da bir spor müdürü olması meyvelerini vermeye başlayarak, eski bina tadilat yapılıp hizmet binasına dönüştürülmüş, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün girişimleri sonucunda Gençlik ve Spor Bakanlığının onayı ile İl geneline yapımına başlanan 5 adet Cep Spor Salonunun bir tanesi de Yığılca'da yapılmaya başlandı.

Yapılan alanda, basketbol, voleybol ve badminton gibi spor branşlarında resmi müsabakalar yapılacak. Müsabakalar dışında 7'den 70'e tüm spor severlerin hizmetine açık olacağı, ilk etapta Basketbol, Voleybol, Badminton, Okçuluk, Masa Tenisi, Halk Oyunları, Bilek güreşi gibi branşlarda gençlerimize ücretsiz kurslar verileceğini öğrenildi. 
Bakanlık ile Yığılca Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde İlçemize yapılacak olan Gençlik Merkezinde, gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve bilimsel çalışmalarda bulunacağı atölyeler ile birlikte yabancı dil, bilgisayar, kodlama ve zekâ oyunları eğitimlerinin verildiği sınıflar olacak. 
Cep salonunun eski halı sahanın yerine yapılması halı saha tutkunlarında kırgınlık yaratmış olsa da yeni yer arayışlarının devam ettiği bilgisi paylaşıldı. 
Yığılca Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün oluru ile Yığılca ÇPL bahçesindeki halı saha geçiçi olarak kullanılabilecek.  İl Genel Meclisi üyeleri yakın zamanda yeni bir halı saha yapımı için girişimlerin sürdüğünü bilgisini paylaştı.

Ayrıca il genelinde 5 Adet Cep Salon İnşaatları Devam Ediyor
Düzce'de yapımı devam eden gençlik ve spor yatırımlarında sona geliniyor.
Düzce'ye kazandırılan spor tesisleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan 32 milyon liralık protokol kapsamında çalışmalar devam ediyor. Protokol kapsamında yer alan 5 adet cep spor salonlarında sona yaklaşıldı.
Ayrıca Akçakoca'ya yapılan Gençlik Merkezi inşaatında yarıya gelinirken, Yığılca'da yapımı devam eden İlçe Müdürlüğü Binası, Spor Salonu ve Gençlik Merkezi bitmek üzere.

Haber&Foto: Veli Vergili

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Yığılca'da, Gençlik, ve, Spordaki, Gelişmeler, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı