301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 14:21
 
YOĞUN BAKIM YATAK SAYISI ARTTIRILDI
Düzce Atatürk Devlet Hastanesi AII grubu hizmet rolünde 400 yatak kapasitesi ile faaliyet göstermekte olup, 28 yatak kapasiteli erişkin yoğun bakım sağlık hizmeti sunumuna da kesintisiz devam edilmektedir
DÜZCE YEREL HABER Haberi
YOĞUN BAKIM YATAK SAYISI ARTTIRILDI

 

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi AII grubu hizmet rolünde 400 yatak  kapasitesi  ile  faaliyet göstermekte olup, 28 yatak kapasiteli erişkin yoğun bakım sağlık hizmeti sunumuna da kesintisiz devam edilmektedir. İlimizin ve Düzce Atatürk Devlet Hastanesinin konumu, fiziki donanımı ve mevcut yatakların sürekli olarak 97- 100 doluluk oranları ile hizmet vermesinden ötürü erişkin yoğun bakım yatak sayılarında artış yapılması gerekliliği hasıl olmuştur.

Bu doğrultuda Sağlık Bakanlığından izni alınan, Atatürk Devlet Hastanesinin mevcut yoğun bakım bölümünden farklı bir bölümde konumlandırılacak tek kişilik odalarda 8  yataklı Koroner Yoğun Bakım servisi açılması planlanmaktadır. Ayrıca doluluk oranları 99 ulaşan Anestezi ve Reaminasyon yoğun bakım servisindeki mevcut yatak sayısına ilaveten 10 yatak daha eklenerek 24 (yirmidört) yatak olarak hizmet sunumu devam etmesi sağlanacaktır.

Böylece ilimizden başka illere yoğun bakım yatağı için sevklerin azaltılması hedeflenmekte olup, hastalarımızın çağın gerekliliği doğrultusunda son sistem teknik donanıma sahip tıbbi cihazlarla, modern tek kişilik odalarda sağlık hizmet sunumu verilecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: YOĞUN, BAKIM, YATAK, SAYISI, ARTTIRILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı