Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Yazı Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 00:25
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı hep birlikte kutlayacağız
 
 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı hep birlikte kutlayacak olmanın hazzını yaşıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük armağanı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 95 yılını kutlayacak olmanın hazzını şimdiden yüreklerimizde hissediyoruz. Birlik beraberlik içerisinde daha nice 29 Ekimlere. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere çizdiği yol çağdaş, uygar ve medeni bir yoldur. Cumhuriyet’tir. Özgürlüktür, kurallar çerçevesinde istenildiği gibi yaşamaktır. Türk oluşun vazgeçilmezi ve ülkenin yönetiminin temelidir. En büyük eserdir, en büyük mirastır Cumhuriyet. Halkın gücüdür, milletin sesi, tam bağımsızlığın çerçevesidir. Uğruna nice savaşlar verilen, direnişler yapılan istiklal mücadelesinin, tam bağımsızlık savaşının en güzel örneğidir. Cumhuriyet.
Ülkelerin bağımsızlık mücadelesi ve özgürlükleri için yaptıkları fedakârlıklar tarihte önemli yer tutmaktadır. Türk Halkı’nın da verdiği Kurtuluş Savaşı ve sonrasında kurduğu Türkiye Cumhuriyeti destansı bir başarıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş tarihi olan 29 Ekim bu nedenle bayram olarak ilan edilmiştir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, milli birlik ve beraberliğimizin pekişmesi açısından en önemli günler arasında yer almaktadır.
Cumhuriyet, toplumu bir Aydınlanma Devrimi’dir. 29 Ekim, bir doğuşun, bir devrimin, kısacası bir mucizenin yıl dönümüdür. Gençlerimizin bu gerçek zaferimizi bayramımızı bilmelerini okumalarını hiçbir zaman yanlış düşüncelere hurafelere kapılmamalarını arzulamaktayım. Çünkü bizleri yeniliklere geleceğe taşıyacak olan dünün çocukları, şimdinin gençleri yarının büyükleri. Laik Türkiye Cumhuriyeti sizlerin mücadelesiyle sonsuza dek yaşayacaktır.

Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ederim… Bayram tadında sağlıcakla kalmanız dileğiyle mutlu güzel günler. Aydınlık yarınlar dilerim.


 

 
Etiketler: 29, Ekim, Cumhuriyet, Bayramı’nı, hep, birlikte, kutlayacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı