301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
25 Ocak 2019 - Cuma 19:31
 
KRONİK YORGUNLUK
 
 

KRONİK YORGUNLUK…

Kronik; süregelen devam döngüsünde tekrar eden olayların genel adıdır. Yorgunluk ise Dinlenememe hissinden uzaklaşamamak,halsizlik, kas ağrısı, baş ağrısı gibi şikâyetlerin tek bir bedende buluşmasıdır.
Dönem dönem bu şikâyetler çoğumuzda kendini gösterebilir fakat bunun ilerlemesi hayati fonksiyonlarımızı tehdit edecek noktalara varmasının önüne geçmek gerekmektedir. İlerleyip Kronik Yorgunluk Sendromunu faaliyete geçirip iyice beden kontrolümüzü ele geçirebileceğini unutmamalıyız!
Modern çağ Hastalıkları literatüründe yer bulmaya başlayan bu Sendrom beden sağlığımızın yanında ruh sağlığımızı da tehdit etmektedir.
Boğaz Ağrısı- Hafıza ve Konsantrasyon kaybı- Hassas Lenf notları -Ağrılı kas -birçok eklemde ağrı -baş ağrısı - rahatlamayan uyku -egzersiz sonrası ağrı gibi saydığım bu şikâyetlerin en az 4 tanesi 6 aydan daha uzun süredir devam ediyorsa doktorunuza başvurunuz. Tanı ve tedavi süreci evresine başlanır. 
Hayat gelgitlerle dolu bir serüven dertler devayı deva da kıymetinin anlaşılması için derdi bekler.
Mevlana hazretlerinin şu sözleriyle bitirmek istiyorum yazımı “Ey dost derdin ne olursa olsun umudun her zaman ALLAH olsun’’. Rabbim kimseye dermansız dert vermesin. Umutla kalın sağlıcakla kalın.

 
Etiketler: KRONİK, YORGUNLUK,
Yorumlar
Haber Yazılımı