AKÇAKOCA BELEDİYESİ İLK OTURUMUNU YAPTI
AKÇAKOCA BELEDİYESİ İLK OTURUMUNU YAPTI
31 Mart Mahalli İdareler seçimi ardından Akçakoca Belediye Meclisi ilk toplantısını Başkan Fikret Albayrak başkanlığında gerçekleştirdi.
31 Mart Mahalli İdareler seçimi ardından Akçakoca Belediye Meclisi ilk toplantısını Başkan Fikret Albayrak başkanlığında gerçekleştirdi.
31 Mart Mahalli İdareler seçimi ardından Belediye Meclisi ilk toplantısını Başkan Fikret Albayrak başkanlığında gerçekleştirdi.
19 Nisan Cuma günü saat 10.30’de gerçekleştirilen meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Toplantıda Belediye Meclisi birinci ve ikinci Başkan Vekili seçimi, belediye meclis katip üyeleri seçimi, belediye encümen üye seçimi gizli oy ile yapıldı.
Belediye Plan Bütçe Komisyonu üyeleri, İmar Komisyonu üyeleri, Katı Atık Birliği Tarihi Kentler Birliği üyeleri, Akçakoca Mahalli İdareler Birliği üyeleri, İpekyolu Belediye Birliği,Osb Müteşebbüs üye seçimi yapıldı. Ayrıca Akçakoca Belediyesi 2019-2024 yılı Denetim Komisyon Raporu hakkında meclise bilgi verildi.
Akçakoca belediyesi meclis salonunda saat 10.30 da başlayan ilk meclis toplantısında Naim Top, meclis üyelerinin tamamının oy birliğiyle meclis başkan yardımcılığı görevine seçildi.
Meclis başkan yardımcısı olarak meclis oturumunu yöneten Naim Top, kendisine tüm siyasi partili üyelerden verilen ortak destek için teşekkürlerini iletti.
Yeni meclisin ilk toplantısında temel gündem maddeleri encümen seçimleri, komisyon ve mütevelli heyet başkan ve üyelik seçimleriyle geçti.
Meclis’te MHP 1 üye ile temsil edilirken, CHP 6 üye ve Ak Parti de 8 üye ile temsil ediliyor.
İkinci oturumun 6 Mayıs Pazartesi günü yapılacak.
Yapılan oylamalar sonunda görevlendirmeler şu şekilde gerçekleşti:
MECLİS BAŞKAN VEKİLLİĞİ
- Başkan vekili: Naim Top
- Başkan Vekili: Çağdaş Özer
MECLİS DİVAN KATİPLİKLERİ
Asil Katip: Kadir Şengül
Asil Katip: Çağdaş Özer
Yedek Katip: Tarık Cingirt
Yedek Katip: Emrah Bartan
ENCÜMEN
1- Tarık Cingirt
2- Emrah Bartan
PLAN BÜTÇE KOMİSYONU
1- Emrah Çetinbaş
2- Ali Darakçı
3- Kadir şengül
İMAR KOMİSYONU
1- Tarık Cingirt
2- Alev Ünal
3- Kanan Akın
TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ ÜYELİĞİ
Asil üye: Zafer Küçük
Yedek üye: Ali Koyuncu
KATI ATIK BİRLİĞİ ÜYELİĞİ
Asil üye: Sefer Tuzcuoğlu
Yedek üye: Çağdaş Özer
İPEKYOLU BELEDİYELERİ BİRLİĞİ ÜYELİĞİ
Asil üye: Volkan Balaban
yedek üye: Naim Top
AKÇAKOCA DEMİR ÇELİK MÜTEŞEBBİS HEYETİ ÜYELİĞİ
Asil:
1- Fikret Albayrak
2- Alev Ünal
3- Volkan Balaban
4- Sefer Tuzcuoğlu
Yedek:
1- Emrah Bartan
2- Kadir Şengül
3- Naim Top
4- Kenan Akın
Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.