KYK BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ YAPILACAK
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 12:04
 
KYK BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ YAPILACAK
Nisan ayı KYK burs ve kredi ödemeleri yeni ayın ilk günlerinden itibaren merak edilen konulardan birisiydi. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Nisan ayı burs ve kredi ödemeleriyle ilgili merak edilen bilgileri öğrencilerle paylaştı.
GÜNDEM Haberi
KYK BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ YAPILACAK

Binlerce öğrenci KYK kredi ve burs ödeme tarihlerini merak ediyordu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin nisan ayı burs ve kredi ödemelerine dair önemli bir açıklamada bulundu. Peki, KYK burs ve kredi ödemesi yattı mı? KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman yatacak? İşte sorunun yanıtı...

 

KYK BURS VE KREDİ ÖDEMESİ YATTI MI?

Burs ve kredi ödemelerine başlandığını sosyal medya hesabından duyuran Bakan Kasapoğlu, toplamda 1 milyon 609 bin 253 öğrencinin bu imkandan yararlandığını açıkladı. Bakan Kasapoğlu, lisans öğrencilerine 650 TL, yüksek lisans öğrencilerine bin 300 TL ve doktora öğrencilerine de bin 950 TL burs/kredi ödemesi yaptıklarını hatırlattı. Bakan Kasapoğlu, pandeminin başladığı 2020 yılı Mart ayından bu yana 3 milyar 222 milyon 131 bin 297 TL burs, 7 milyar 617 milyon 788 bin 804 TL kredi ödemesi gerçekleştirdiklerini ifade ederken, ''Pandemide de burs ve kredi ödemelerimiz kesintisiz olarak devam etti. Her şartta ve her zaman öğrenci arkadaşlarımızın hep yanındayız'' dedi.

 

ÖDEME TARİHLERİ

Bakan Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere verdiği önemi dile getirirken, ''Sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde geldiğimiz nokta ortada… İktidara geldiğimiz 2002 yılında 451 bin 550 öğrenci burs ve kredi imkanından faydalanırken bugün bu sayı 1 milyon 609 bin 253'e ulaşmış durumda. Lisans öğrencilerine 2002 yılında 45 TL, yüksek lisans öğrencilerine 90 TL, doktora öğrencilerine ise 135 TL tutarında kredi / burs veriliyordu. Bugün verilen tutar ortada…'' diye konuştu. TC Kimlik numarasının sonu "0" olanlar 6 Nisan, "2" olanlar 7 Nisan, "4" olanlar 8 Nisan, "6" olanlar 9 Nisan, "8" olanlar 10 Nisan'da ödemelerini alabilecek.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: KYK, BURS, VE, KREDİ, ÖDEMELERİ, YAPILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı