Rusya'dan,Vize Kolaylığı
Haber
02 Aralık 2016 - Cuma 09:46
 
Rusya'dan,Vize Kolaylığı
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksey Meşkov, Rusya'nın Türkiye ile hizmet pasaportlarında vizesiz rejime dönmeye hazır olduğunu açıkladı.
DÜNYA Haberi
Rusya'dan,Vize Kolaylığı

Rusya, Türkiye'de hizmet pasaportu taşıyan kişilere yönelik vizeyi kaldırmayı planlayor. Konuyla ilgili ilk açıklama Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksey Meşkov'dan geldi. Meşkov, Rusya'nın Türkiye ile hizmet pasaportlarında vizesiz rejime dönmeye hazır olduğunu açıkladı.

"İŞ SEKTÖRÜ İÇİN AYRICALIKLI KOŞULLAR OLUŞTURMAYA HAZIRIZ"

Meşkov gazetecilere yaptığı açıklamada, "Türkiye'deki güvenlik alanındaki kolay olmayan durum dikkate alınınca ilk adım olarak hizmet pasaportlarında vizesiz rejime dönmeye ve iş sektörü için daha ayrıcalıklı koşullar oluşturmaya hazırız" ifadesini kullandı.

UÇAĞIN DÜŞÜRÜLMESİ MİLAT OLDU

Moskova, Türkiye'nin 24 Kasım 2105'te Rus uçağını vurmasının ardından 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Türkiye'den meyve ve sebze alımına yasaklar getirdi, vizesiz rejimi durdurdu ve Türk vatandaşlarının işe alımlarını kısıtladı. Ağustos ayında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Türkiye'ye uygulanan kısıtlamaları adım adım kaldırmaya hazır olduklarını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rusya'dan,Vize, Kolaylığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı